Sicra Header Logo
  • Karriere
  • Om oss
  • Folk
NorskEnglish
Kontakt oss
  1. Kunnskap
  2. Innsikter
  3. Nyheter
Nyheter
07.01.2025
min tid å lese

Sicra ansetter Camilla Bakjord som sin første CMO

Vi styrker laget ved å ansette Camilla Bakjord som selskapets første Chief Marketing Officer (CMO). Camilla får en sentral rolle i å nå Sicras nye, ambisiøse vekstmål.

Sicra_portrett_4235
Paul Omar LervågWebredaktør
Retoriker med hjerte for gode firmatekster

Ansettelsen av Camilla Bakjord er et viktig steg i Sicras ambisiøse vekstreise etter at selskapet nylig ble kjøpt opp av private equity-selskapet Credo Partners.

Med økte finansielle ressurser og en offensiv strategi vil Sicra videreutvikle sine sikkerhetstjenester i og ta markedsandeler i en verden med en stadig mer kompleks og alvorlig trusselhverdag.

Solid erfaring fra IT og teknologi

Camilla Bakjord bringer med seg mer enn 15 års ledererfaring fra markedsføring og kommunikasjon i teknologibransjen. Camilla kommer fra Cegal, der hun de siste årene har ledet global markedsføring og kommunikasjon.

Hun har også tilsvarende erfaring fra blant andre Compello (nå del av Visma) og har bred kompetanse innen rebranding og merkevarebygging for B2B-selskaper.

– Sicra har hele tiden vært et selskap som er kjent for sin solide og dype cybersikkerhets-kompetanse. Nå er vi klare for å ta et steg videre, og vi er sikre på at Camilla vil hjelpe oss med å sette Sicra på kartet slik at enda flere blir kjent med hvordan vi kan sikre deres IT-plattform, sier Stig Valderhaug, konsernsjef i Sicra.

Inspirert av selskapets unike kultur

– Under ansettelsesprosessen er jeg blitt kjent med et selskap jeg gleder meg enormt til å bli en del av. Cybersikkerhet er mer aktuelt enn noen gang, og Sicra har en unik kombinasjon av høykompetente eksperter og en varm, inkluderende kultur. Det er med ydmykhet og entusiasme jeg tiltrer denne rollen, sier Camilla Bakjord.

Camilla Bakjord startet den 2. januar 2025.

Les saken: "Markedstopp går til Sicra fra Cegal" her >

Les saken: "Sicra ansetter sin første CMO" i KOM24 her >

Les mer

Vi flytter – og gleder oss til å ønske deg velkommen i nye lokaler!
Nyheter

Vi flytter – og gleder oss til å ønske deg velkommen i nye lokaler!

Sicra flytter til Tollbugata 8 i Oslo sentrum fra august 2025.
Sicra kåret til Arctic Wolf EMEA Rising Star Partner of the Year 2025
Nyheter

Sicra kåret til Arctic Wolf EMEA Rising Star Partner of the Year 2025

Sicra har blitt tildelt den prestisjetunge prisen "EMEA Rising Star Partner of the Year 2025" av det globale cybersikkerhetsselskapet Arctic Wolf.
Sicra oppnår Gold Partner-status hos Arctic Wolf
Nyheter

Sicra oppnår Gold Partner-status hos Arctic Wolf

Sicra har oppnådd Gold Partner-status hos Arctic Wolf
Sicra skyter fart etter sterkt fjorår
Nyheter

Sicra skyter fart etter sterkt fjorår

Sicra vokser med nye tjenester og sterk støtte fra Credo Partners.

Skreddersydd cybersikkerhet for virksomheter og institusjoner – så dere kan vokse, innovere og jobbe uten bekymringer.

Ta kontaktRing oss +47 648 08 488
Hold deg oppdatert
Motta siste nytt fra Sicra

Linker
BærekraftFAQPartnereSertifiseringerKarrierePresse
Kontakt

Tel: +47 648 08 488
E-post: firmapost@sicra.no

Tollbugata 8, 0152 Oslo. Norge

Følg oss på LinkedIn
Sertifiseringer
iso27001-white
ISO 27001
miljofyrtarnlogo-hvit-rgb
Miljøfyrtårn
Sicra Footer Logo
Sicra © 2025
Personvern